Вітамін С – потужний антиоксидант. Він відіграє важливу роль у регуляції окисно-відновних процесів, бере участь у синтезі колагену та проколагену, обміні фолієвої кислоти та заліза, а також синтезі стероїдних гормонів та катехоламінів. Аскорбінова кислота також регулює згортання крові, нормалізує проникність капілярів, необхідна для кровотворення, має протизапальну та потивоалергічну дію.
Вітамін С є фактором захисту організму від наслідків стресу. Підсилює репаративні процеси, підвищує стійкість до інфекцій. Зменшує ефекти впливу різних алергенів. Є багато теоретичних та експериментальних передумов для застосування вітаміну С з метою профілактики ракових захворювань. Відомо, що в онкологічних хворих через виснаження його запасів у тканинах нерідко розвиваються симптоми вітамінної недостатності, що потребує їх додаткового введення.
Важливо, що в присутності адекватної кількості вітаміну С значно збільшується стійкість вітамінів В1 , В2 , A , E , пантотенової та фолієвої кислот. Вітамін С оберігає холестерин ліпопротеїдів низької щільності від окислення та, відповідно, стінки судин від відкладення окислених форм холестерину.
Здатність успішно справлятися з емоційним та фізичним тягарем стресу більшою мірою залежить від вітаміну С, ніж від будь-якого іншого вітаміну. Надниркові залози, які виділяють гормони, необхідні, щоб діяти в стресових ситуаціях, містять більше аскорбату, ніж будь-яка інша частина тіла. Вітамін С допомагає виробленню цих стресових гормонів і захищає організм від токсинів, що утворюються в процесі їхнього метаболізму.
- природний антиоксидант.
- Блокує дію вільних радикалів.
- Стимулює синтез колагену.
- Забезпечує еластичність та пружність шкіри.
- Бере участь у обмінних процесах.
- Активує вироблення естрогену та тестостерону.
- Сприяє виведенню токсинів.
- Зміцнює імунітет.
- Регулює згортання крові.
- Благотворно впливає роботу печінки.
- Активізує роботу підшлункової залози.
- Чинить протизапальну та протиалергічну дії.
Склад: вітамін С (аскорбінова кислота) 578 мг, вітамін В2.